Rekomendacija kuriuos lęšius pasirinkti pagal nešiojimo trukmę:
- Vienadieniai. Skirti nešioti tik vieną dieną - vakare lęšius išmetant ir kitą dieną pradedant su nauja lęšių pora. Šie lęšiai turėtų būti pirmasis pasirinkimas jei lęšius nešiojate ne kiekvieną dieną, o tik tam tikromis progomis: maudantis baseine, sportuojant, taip pat kai lęšiai nešiojami tik tam tikromis savaitės dienomis, keičiant juos su korekciniais akiniais. Kadangi lęšiukas po nešiojimo dienos išmetamas, jis nesensta paliktas dėkliuke, nereikia pirkti valomojo tirpalo, atsiminti prieš kiek laiko lęšis buvo pradėtas naudoti. Nepaisant didesnės vienadienių lęšių kainos, lęšius nešiojant nereguliariai, šių lęšių pasirinkimas yra pats ekonomiškiausias.
Jei lęšius nešiojate kiekvieną dieną, vienadieniai lęšiai yra vis dar geriausias pasirinkimas jūsų akių sveikatai ir komfortui. Tačiau nešiojant lęšius kasdien, jie kainuos 2-3 kartus brangiau nei pirktumėte mėnesinius lęšius ir valomąjį tirpalą. Pagrindiniai vienadienių lęšių privalumai: kas rytą nauja, šviežia lęšių pora ir gaivumo jausmas akyse. Kuomet lęšiai nėra nešiojami pakartotinai, ant jų nespėja susikaupti apnašos, nesensta akies išskirti ir ant lęšiuko nusėdę baltymai.
Vienadieniai lęšiai taip pat nereikalauja kasdieninio valymo ir laikymo tirpaluose, tad užkertamas kelias galimam akių sudirgimui dėl tirpaluose esančių konservantų. Žinoma, ir mažiausia komplikacijų rizika - naujas vienadienis lęšis yra visada saugus ir patikimas.
- Mėnesiniai. Geriausias pasirinkimas kai ieškoma optimalaus kainos ir kokybės santykio. Mėnesinius lęšius galima rinktis skirtus naudoti tiek dienos metu (hidrogeliniai lęšiai), tiek skirtus nešioti iki 30 parų, nakčiai neišsiimant (silikono-hidrogelio lęšiai, turintys aukštesnį deguonies pralaidumą). Individualų mėnesinių lęšių nešiojimo režimą būtina aptarti su akių priežiūros specialistu. Net ir pasirinkus lęšius su didesniu deguonies pralaidumu ne kiekvienam pacientui rekomenduojama su jais miegoti (dažniausiai apie tai signalizuos ir pačios akys, jei ryte bus paraudusios, traiškanotos, sausos).
Mėnesiniai kontaktiniai lęšiai išsiskiria ne tik nešiojimo trukme, bet ir jų priežiūra. Pakartotino nešiojimo lęšius būtina dezinfekuoti specialiomis priemonėmis – valomaisiais tirpalais, kurie sugrąžins kontaktinių lęšių švarą, suteiks ilgesnę nešiojimo trukmę ir apsaugos lęšiuką nuo drėgmės netekimo nakties metu. Laikantis gamintojų rekomendacijų ir tinkamai prižiūrint, mėnesiniai lęšiai užtikrins gerą akių sveikatą ir komfortą.
Svarbu žinoti, kad mėnesinių lęšių naudojimo trukmė yra rekomendacinio pobūdžio. Tai nėra tiksli nuoroda kada lęšiukas taps netinkamas naudojimui. Jei akis išskiria daugiau baltymų, yra linkusi į didesnį sausėjimą ir tokiu būdu sausina patį lęšį, būnate aplinkoje su daug dulkių, ar jaučiate, kad lęšiukas nesuteikia tiek komforto kiek pirmomis jo nešiojimo dienomis, šią lęšių porą reikėtų išmesti nepraėjus pilnam mėnesiui ir pakeisti ją nauja pora.